closes
15
Maj

DOKTORANT / KA

Pracownia Neurodegeneracji

Pracownia Neurodegeneracji w Międzynarodowym Instytucie Biologii Molekularnej i Komórkowej w Warszawie poszukuje osoby, która będzie uczestniczyć w realizacji projektu SONATA BIS „Białka STIM jako nowe regulatory transportu receptorów NMDA w neuronach” finansowanego przez Narodowe Centrum Nauki. Głównym celem proponowanego projektu jest sprawdzenie, czy i jak białka STIM regulują transport receptorów NMDA w neuronach.
Doktorant/-ka poprowadzi badania z wykorzystaniem pierwotnych hodowli neuronów korowych oraz róznorodnych metod biochemicznych (frakcjonowanie subkomórkowe, biotynylacja, deglikozylacja), biologii komórki (immunofluorescencja, western blot), biologii molekularnej (transdukcje lentiwirusami, transfekcje przejściowe) oraz mikroskopii konfokalnej.
Planowane zadania obejmują również analizę uzyskanych danych, przygotowanie rozprawy doktorskiej, raportów oraz manuskryptów publikacji.

Wymagania:
• Tytuł magistra biologii, biotechnologii, biochemii, biologii molekularnej lub pokrewne bądź student/ka ostatniego roku studiów magisterskich, u których obrona pracy magisterskiej nastąpi przed rozpoczęciem stypendium
• Doświadczenie w pracy laboratoryjnej
• Dodatkowym atutem będzie doświadczenie w stosowaniu metod z zakresu biochemii białek, biologii molekularnej i technik mikoroskopowych
• Mile widziana umiejętność pracy ze zwierzętami i hodowlami komórkowymi
• Dobra znajomość języka angielskiego
• Wysoka średnia ocena ze studiów
• Zainteresowanie badaniami neurobiologicznymi i predyspozycje do pracy naukowej, wytrwałość i dokładność w pracy manualnej, samodzielność, dobra organizacja pracy
• Chęć uczenia się i podejmowania nowych wyzwań, analityczne myślenie
• Oczekuje się, że w okresie zatrudnienia w Instytucie, student nie będzie podejmował innej pracy

Typ konkursu: SONATA BIS

Procedura i termin przyjmowania zgłoszeń: do 15 maja 2018 r.

Forma składania ofert: email

Maksymalny okres zatrudnienia: 48 miesięcy

Początek zatrudnienia: 1 X 2018 r. (do ustalenia)

Oferujemy:
• Stanowisko badawcze (nie obejmuje prowadzenia zajęć dydaktycznych) w międzynarodowym zespole w jednej z wiodących placówek naukowych w kraju.
• Stypendium finansowane z projektu SONATA BIS w wysokości 3500 zł netto miesięcznie przez okres 4 lat.
• Możliwośc uczestniczenia w krajowych i międzynarodowych kursach i konferencjach.

Wymagane dokumenty:
Kandydaci proszeni są o przesłanie dokumentów w języku angielskim do Dr Joanny Gruszczyńskiej-Biegały na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

1. List motywacyjny
2. Życiorys naukowy z wykazem publikacji, komunikatów konferencyjnych i innych osiągnięć (nagrody, udział w szkoleniach, w projektach badawczych)
3. Kopia dyplomu i ocen
4. Recenzje pracy magisterskiej (jeśli możliwe)
5. Wykaz wcześniej stosowanych technik badawczych
6. Dwa listy rekomendacyjne - co najmniej jeden list rekomendacyjny od promotora pracy magisterskiej lub opiekuna naukowego

Prosimy o zamieszczenie w CV następującej klauzuli: "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, zawartych w ofercie stypendialnej dla potrzeb niezbędnych dla realizacji procesu rekrutacji, zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.97 roku o Ochronie Danych Osobowych Dz.U. nr 133 poz. 883".

Tylko wybrani kandydaci będą zaproszeni na rozmowę z komisją rekrutacyjną, która odbędzie się w MIBMiK na przełomie maja i czerwca 2018 r. Konkurs ma charakter otwarty. Procedura zostanie przeprowadzona zgodnie z regulaminem NCN i MIBMiK. Wszyscy kandydaci zostaną powiadomieni o wynikach procedury rekrutacji drogą e-mailową. Ponadto, wyniki rekrutacji zostaną opublikowane na stronie MIBMiK.